Sağlık Sigortası

saglik-sigortasi

saglik

Sağlık sigortası Reel yaşantımızda ne yazık ki yoğun çalışma temposunun kişilerde getirmiş olduğu yorgunluk ve risklerle birlikte hayatın çıkmaza girme durumları da sıklıkla yaşanıyor. Zamanlar yorgunluk, stres ve benzeri riskler ile birlikte insanlarda sağlık sorunları ortaya çıkabiliyor. İşte sağlığınızı risk altına sürüklememek ve tüm sağlık sektöründe ki hizmetlerden en iyi şekilde yararlanabilmeniz adına sizlerde Sağlık Sigortası hizmetlerinden gönül rahatlığı ile yararlanmaya başlayabilirsiniz. Yapacağınız her türlü sağlık harcamaları sigorta kapsamında sizin cebinizden çıkmayacak ve giderlerinizi minimum seviyeye indirme fırsatına sahip olacaksınız. Sağlık sigortasının insan yaşamı için oldukça önemli olduğunun farkında olan kişiler de artık dur durak demeden sigorta hizmetlerinden bir an önce yararlanmaya başlıyor. Üstelik isteyen herkes herhangi bir sınırlama içerisine girmeden sigorta desteğini arkasına alabilecektir. Hem çalışanların hem de çalışma durumu olmayan kişilerin ileriki yaşantılarında sağlıklı ilgili olarak ciddi tehlikelerle karşı karşıya kalması ve maddi tutarları karşılayamaması en son istenecek olan konuların başında yer alıyor. Devlet tarafından da desteklenmiş olan Sağlık sigortası, hayatınızın daha sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi adına oldukça fazla büyük önem arz ediyor. Çoğu zaman doktorlarınızın sizden istemiş olduğu ilaçları bile ödemeyecek durumda olduğunuz dönem de alacağınız sigorta desteğiyle birlikte tüm masraf içeren hususlardan da kurtulmuş olacaksınız.

Yalnızca söylemek istediğimiz önemli hususlardan birisi de sigortayı yaptıran kişi bu hizmetlerden yararlanabilmektedir. Aynı zamanda yıl içerisinde sağlık ile ilgili herhangi bir problem yaşamamış ve sigortanızı kullanmamışsanız o zaman sizleri de memnun edecek olan gerekli indirimler yapılacaktır. Bu sayede kullanmadığınız sigortanız için fiyat ödeme gibi bir durumla karşı karşıya kalmamış olacaksınız. İnsanların belirli bir yaşam evresinde başına gelecekleri, hasta olup olmayacakları tam olarak kestirilemediğinden dolayı mümkün olduğunca sağlık adına önlemlerin alınması gerekir. Hem bireysel açıdan hem de kurumsal kimlik açısından da artık sizlere sigorta desteği sağlanırken istediğiniz zaman dilimi içerisinde istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde getirerek sigortanızın bir an önce başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda güvenli hizmetleri sigorta şirketimizden alabileceğinizi söylemek isteriz.

Bilginlendirme

Sağlık sigortası kişilerin, tıbbi yardım, tedavi ve ilaç harcamalarına karşı teminat veren sigorta türüdür. Sigorta şirketlerinin tıbbi danışmanlarının onayı olmak kaydıyla, sigortalının, ameliyat, uzun veya kısa süreli tedaviler, ameliyat veya tedaviye bağlı ilaç giderleri gibi tüm harcamaları, azami limitlerle tam veya muafiyet olarak karşılanmaktadır. Sigorta şirketlerinin uygulamalarında farklılıklar olmakla birlikte, periyodik olarak yapılan sağlık kontrolleri, herhangi bir tıbbi nedeni olmaksızın ve buna benzer harcamalar, genel olarak teminat harici tutulmaktadır.

Özel Sağlık Sigortalarının başlıca iki ana teminatı vardır. Bunlardan ilki  “Yatarak Tedavi Teminatı” ikincisi ise “Ayakta Tedavi Teminatıdır”.
Yatarak Tedavi Teminatı, ameliyatlı ya da ameliyatsız hastanede yatarak yapılan tedaviler için hastaneye yatış çıkış dönemi içindeki, doktor, ameliyathane, asistan, anestezi, gerekli ve zorunlu diğer tıbbi hizmetlere ait sigortalının hastanede tedavi gördüğü süre içerisinde oluşacak giderler ile yoğun bakım ve ambulans giderlerini karşılar.
Ayakta Tedavi Teminatı ise doktor muayene, teşhis yöntemleri (MR, tomografi ve laboratuar tetkikleri gibi), küçük müdahalelerin girdiği ayakta tedaviler ve ilaç giderlerini kapsamaktadır.
Ayrıca bu iki ana teminat başlığına ek olarak, fazladan prim ödemek koşulu ile gözlük (cam/çerçeve/lens) ve dişin kapsandığı üçüncü bir teminat grubu vardır.
.

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

Sigortalının, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarından alacağı sağlık hizmetleri için ödeyeceği fark ücretlerini ürün özel ve genel şartları kapsamında karşılayan bir poliçedir.

Bu poliçeye sahip olarak, SGK ile anlaşmalı geniş kurum ağından faydalanabilir, özel hastanelerde fark ödemeden tedavi olabilirsiniz.


hizli_iletisim

İletişim

Numaranızı, lütfen başında 0 (sıfır) olmadan giriniz.

Sending