8 Haziran 2016

Yorumlar

Off
 Haziran 8, 2016
 Off
Kategori Genel

Kasko motorlu araçlar için yaptırılan bir sigorta işlemidir. Araçların sahiplerinin iradesi dışında meydana gelen kaza, yanma veya çalınma gibi durumlarla karşı karşıya kalması halinde zararların sigorta şirketleri tarafından karşılanması için kullanılan bir sistemdir.

Kasko değer listesi ile kasko yapılırken baz alınacak değerler ortaya çıkarılmaktadır. Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından hazırlanan kasko değer listesi her ay güncellenerek tekrar hazırlanmaktadır.

Motorlu kara taşıtlarının sigortalılarının kasko poliçelerinin düzenlenmesi aşamasında yardımcı olabilmek için Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından aylık olarak hazırlanan liste olan kasko değer listesi araç sigortalarında önemli bir yere sahiptir.

Kasko Değer Listesinin Kullanım Alanı

Kasko değer listesi sayesinde kişiler araçlarını sigorta yaptırırken hangi değerlerin kullanıldığını ve kasko değerlerinin nasıl ortaya çıkarıldığını görme fırsatı yakalamaktadır.

Kasko yapan sigorta şirketleri kasko değer listesini baz almakla birlikte başka değerleri de referans olarak kullanabilmektedir. Kasko değer listesi kasko yapılması esnasında kullanılan önemli bir değer listesidir.

Kasko Değer Listesi ile Kasko Sigortası Yapılması

Kasko sigortası yapan şirketlerin birçoğu kasko değer listesinde yer alan değerleri baz alarak bir hesaplama ortaya çıkarmaktadır.

Her bütçeye uygun kargo seçeneği sunan sigorta şirketleri tarafından Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği’nin yayınlamış olduğu kasko değer listesi baz alınarak kasko poliçeleri oluşturulmakta ve sigorta işlemleri tamamlanmaktadır.

Comments are closed.