Araç Sigortası

arac_yeni_02

arac-sigortasi

Ülkemizde can ve mal kayıplarının sık sık yaşandığı trafik akışı içerisinde araçlarınızda olabilecek maddi hasarların yapacağınız kaza sonrasında karşılanması adına mutlaka araç sigortası yaptırılması gerekiyor. Aracın maddi zararlarının karşılanması, olası araçlarda meydana gelecek hasar durumlarında işinizi sağlama almanız adına mutlaka araç sigortalarından faydalanması gerekir. Araçların risklere karşı güvence altına alınabilmesi için artık sigorta sektörü içerisinde vatandaşların faydalanabilmelerine yardımcı olacak araç sigortaları da yaptırılmaya başlanmaktadır. Karayolları üzerinde meydana gelen ciddi hasarlar insanların ekonomik açıdan zorlanmasına ve araçlarında hurdaya dönüşmesi kaçınılmaz bir durum olur. Araç sahipleri bunların bilincinde olduğundan dolayı ilk iş olarak artık sigorta yaptırma eylemleri içerisine girmeye başlıyorlar. Araçların seyir halinde ya da park halinde karşılaşabileceği risk faktörü son derece fazla olduğundan dolayı araç sahiplerinin de mutlaka gerekli tüm güvenlik önlemlerini bir an önce almaları gerekir. Araç sürücülerine bunla sınırlı kalmayarak aynı şekilde internet üzerinden de çok rahat bir şekilde yapacakları araç sigorta hesaplama kolaylıkları da sunuluyor. Bu sayede marka ve model, aracın özellikleri, bulunduğunuz il gibi istenen bilgileri girerek hesaplama işlemlerinizi de gönül rahatlığı ile bir an önce yapabilirsiniz.

Günümüz de araçlarınız sürekli olarak tehlike ile karşı karşıya olduğunu unutmamanız gerekiyor. Araç sigortasının bu denli önemli olmasının altında yatan temel sebeplerden birisi de yaşanacak sel, deprem, yangın, çarpma, çarpılma, çalıntı gibi durumlara karşı bir bakıma maddi yönden kendinize bir güven sağlamış oluyorsunuz. Araç sigortasını yaptırmaya kişiler saymış olduğumuz bu gibi faktörler sonrasında ahıtlar yakarken, araç sigorta sahipleri de maddi hasarın en iyi şekilde karşılanma sevincini de bir bakıma yaşamış olacaktır. Trafik kontrolünün siz de olmasını istiyor ve tehlikelere karşı gerekli tüm güvenlik önlemlerinizi karşılamak istiyorsanız tek yapmanız gereken ise sürücülere sunulan sigorta hizmetlerinden yararlanmak olacaktır. Üstelik kimi vatandaşlar genelde sigorta yaptırma eylemlerini çok masraflı olduğundan dolayı geçiştirme hissiyatına kapılabiliyor. Fakat genel anlamda sigorta yaptırmadığınız takdirde ise ne yazık ki daha büyük sorunlar ortaya ister istemez çıkabiliyor.

-Aracın karayolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz taşıtlarla müsademesi,
-Gerek hareket gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar,
-Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler,
 -Aracın yanması,
-Aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi.

 

hizli_iletisim

İletişim

Numaranızı, lütfen başında 0 (sıfır) olmadan giriniz.

Sending