12 Haziran 2016

Yorumlar

Off
 Haziran 12, 2016
 Off
Kategori Genel

Araç sigortası yaptırıldığında sigorta yaptıran kişinin aracının uğrayacağı bir zarar neticesinde kişileri külfetten kurtarmak amaçlanmaktadır.  Motorlu kara taşıtının sahibinin iradesi dışında herhangi bir nedenden dolayı zarar görmesi halinde tüm zararlar araç sigortası tarafından karşılanmaktadır.

Sadece kaza anlarında değil araç sahibinin iradesi dışında çalınma, yanma ya da hasara uğrama durumları meydana gelmesi halinde sigorta yaptıran kişiye aracı ile ilgili zararları nedeniyle tazminat ödenmektedir.

Araç Sigortası Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç sigortası yaptırmak isteyen kişiler sigorta şirketlerinden araç sigortası ile ilgili teklif almak suretiyle bir hesaplama yapabilmektedir. Sigorta şirketlerinin araç sigortası ile ilgili teklif alma formlarını doldurarak araç sigorta hesaplaması yaptırabilirsiniz.

Bu formda size aracın plakası, ruhsat sahibine ait bilgiler, kasko yapılacak aracın bilgileri, aracın diğer özellikleri ve meslek bilgileriniz istenmektedir. Tüm bu bilgilerinizi doldurduktan sonra formu göndermeniz yeterlidir. Kısa bir süre içerisinde size araç sigortası fiyatı ile ilgili dönüş yapılmaktadır.

Araç Sigortası Fiyatları

Araç sigortası fiyatları belirlenirken çeşitli kriterler değerlendirilmektedir. Aracın yaşı, kilometresi, ruhsat sahibinin bilgileri gibi pek çok kriter baz alınmaktadır. Bu nedenle araç sigortası fiyatlarından farklılıklar ortaya çıkmaktadır.

Her aracın durumu farklı olduğundan dolayı kendi bilgilerinizi ve araç bilgilerinizi vermek suretiyle aracınıza ait araç sigortası fiyatını öğrenebilirsiniz. Araç sigortası yaptırarak aracınızı çeşitli zararlara karşı koruma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Comments are closed.