3 Haziran 2016

Yorumlar

Off
 Haziran 3, 2016
 Off
Kategori Genel

Aracın kasko değerini öğrenebilmek için kasko değer listesini incelemeniz gerekmektedir. Araç kasko değer listesi aracınızın modeli, modelin üretim yılı ve markası bağlı olarak tüm değerlerin yer aldığı bir listedir.

Bu liste Türkiye Sigorta Birliği tarafından her ay yayınlanarak kasko yaptıracak kişilerin bilgisine sunulur. Sigorta şirketleri araç için sigorta teklifi hazırlarken kasko değer listesinde faydalanarak bir teklif hazırlamaktadır.

Sigorta şirketleri tarafından kasko değer listesi referans alınmak suretiyle sigorta poliçeleri hazırlanmaktadır.

Kasko Değer Nasıl Hesaplanır?

Aracına sigorta yaptırmak isteyen kişiler  kasko şirketlerine başvurmaktadır. Kasko şirketleri kasko değerini belirlerken kasko değer listesinde aracın modeli, yaşı ve kullanım amacı gibi çeşitli özellikleri baz alarak bir değer ortaya çıkarmaktadır.

Araç kasko değeri hazırlanarak kasko poliçesi için bir temel oluşturur. Kasko teklifi tek başına kasko bedelinden meydana gelememektedir. Kasko bedelini belirleyen başka faktörler de baz alınmaktadır. Kasko değer listesi  her ay güncellenerek kasko değerlerinin değişmesine neden olmaktadır.

Kasko Değerini Belirleyen Etmenler Nelerdir?

Kasko değeri ortaya çıkarılırken kasko değer listesi dışında araç sahibinin bilgileri, kaskonun sizlere sunmuş olduğu teminatlar, kasko indirimleri gibi birçok etmen de baz alınmaktadır.

Bu nedenle kasko değeri belirlenirken birçok kriter baz alınır ve fiyat ortaya çıkarılır. Tüm bu bilgiler baz alınarak hazırlanan kasko poliçesi sigorta yaptıracak kişilerin bilgisine sunularak kasko işlemleri tamamlanmaktadır.

Comments are closed.